Osim Niša, Kraljeva, Zaječara i Novog Pazara, još 11 gradova i opština moći će od ovog meseca da računa na duplirane subvencije za svako novootvoreno radno mesto. Uslov će biti da imaju više od 50.000 stanovnika i stopu nezaposlenosti veću od 20 odsto, prema kriterijumima Republičkog zavoda za statistiku. Ulasku u Program Vlade Srbije za oživljavanje velikih industrijskih centara od posebnog interesa za državu i devastiranih područja, čiji je stepen razvijenosti ispod 50 odsto, mogu da se nadaju: Ruma, Bor, Kruševac, Leskovac, Loznica, Jagodina, Sremska Mitrovica, Aleksinac, Paraćin, Vršac i Bačka Palanka. Podsticaji za proizvodni sektor kreću se od 4.000 do 10.000 evra, ako je reč o investiciji vrednoj najmanje pola miliona i uposlenju najmanje 50 radnika. Konkretan iznos subvencije zavisi od toga o kojoj je industriji reč i kolika je stopa nezaposlenosti. Najveće podsticaje država daje za automobilsku, elektronsku i IT industriju, jer one daju veći izvozni potencijal.
Osim Niša, Kraljeva, Zaječara i Novog Pazara, još 11 gradova i opština moći će od ovog meseca da računa na duplirane subvencije za svako novootvoreno radno mesto.
Uslov će biti da imaju više od 50.000 stanovnika i stopu nezaposlenosti veću od 20 odsto, prema kriterijumima Republičkog zavoda za statistiku, kažu u Agenciji za strana ulaganja i promociju izvoza.
Ulasku u Program Vlade Srbije za oživljavanje velikih industrijskih centara od posebnog interesa za državu i devastiranih područja, čiji je stepen razvijenosti ispod 50 odsto, mogu da se nadaju: Ruma, Bor, Kruševac, Leskovac, Loznica, Jagodina, Sremska Mitrovica, Aleksinac, Paraćin, Vršac i Bačka Palanka.
Podsticaji za proizvodni sektor kreću se od 4.000 do 10.000 evra, ako je reč o investiciji vrednoj najmanje pola miliona i uposlenju najmanje 50 radnika.
Konkretan iznos subvencije zavisi od toga o kojoj je industriji reč i kolika je stopa nezaposlenosti. Najveće podsticaje država daje za automobilsku, elektronsku i IT industriju, jer one daju veći izvozni potencijal.